درباره گالری

 • ایران در بین کشورهای مطرح در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی رتبه نخست از نظر گوناگونی رشته و محصول صنایع دستی در جهان را داراست. این موضوع به علت تنوع وضعیت آب و هوایی، جغرافیایی، وجود اقوام مختلف و از همه مهمتر مردمی هنرمند است که از یک قطعه سنگ، چوب، مس اثری هنری خلق می‌کنند که گاه از معیارهای ارزش‌گذاری مادی و معنوی بسیار فراتر می‌رود.
 • در حال حاضر از حدود ۴۰۰ رشته ثبت شده صنایع ‌دستی در جهان، نزدیک به 300 رشته در ایران فعال است که برخی از این رشته‌ها از رشد و رواج قابل قبولی برخوردارند، برخی کمتر و متاسفانه پاره‌ای هم منسوخ شده و یا در حال منسوخ شدن است.
 • علی‌رغم جایگاه ویژه‌ی هنر سنتی و صنایع دستی ایران در سطح جهان، متاسفانه عمده توجه و فعالیت بیش از 1000 گالری فعال در کشور صرفا معطوف به نمایش و معرفی آثار تجسمی غیر از هنرهای سنتی و صنایع دستی بوده است.
 • اگر چه گاه در برخی از گالری‌ها، آثار فاخر سنتی و صنایع دستی نیز به نمایش گذاشته می‌شود اما جای تأسف است که این آثار هیچگاه به صورت ویژه و خاص مورد توجه واقع نشده و هنرمندان و آثار ارزشمند ایشان در این زمینه همچنان مهجور و ناشناخته مانده‌اند.
 • ما در مجموعه "تلفیق هنر" به عنوان اولین گالری مختص آثار هنری سنتی و صنایع دستی ایران برآنیم با التزام عملی به فلسفه وجودی خود و در راستای تحقق یکی از مهمترین اهداف پیش روی این مجموعه، به صورت ویژه و تخصصی به نمایش آثار و معرفی اساتید و هنرمندان برجسته رشته‌های هنری و صنایع دستی و شاخه‌های زیرمجموعه‌ی آنها بپردازیم و حفظ و انتقال مطلوب و در خور شأن این آثار را به جهانیان تضمین نماییم.

اهداف گالری

گالری " تلفیق هنر " به عنوان اولین مجموعه‌ی ویژه‌ی نمایش و معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران، در تلاش جهت اعتلای جایگاه هنرمند و هنر سنتی و صنایع دستی کشور بوده و در صدد نیل به مجموعه اهداف مهم ذیل است:

 1. نمایش آثار و معرفی هنرمندان فعال در زمینه‌ی هنرهای سنتی و صنایع دستی

  در این گالری هر بار به صورت تخصصی و ویژه به نمایش آثار و معرفی هنرمندان یک رشته‌ی هنری خاص و شاخه‌های ذیل آن در زمینه آثار سنتی و صنایع دستی کشور می‌پردازیم.

 2. تشویق و حمایت از هنرمندان جوان و خلاق

  یکی از اهداف مهم گالری، حمایت از هنرمندان جوان و خلاق کشور است که بتوانند در یک فضای گرم و صمیمی در کنار اساتید خبره و شناخته شده، کارهای هنری ارزشمند خود را به نمایش بگذارند، آثار اساتید و هنرمندان دیگر را از نزدیک دیده و لمس نمایند و سطح خود را با هنرمندان صاحب نام و تراز اول بسنجند و اعتلا بخشند.

 3. ذخیره اطلاعات آثار و هنرمندان

  این گالری مرجع جامع و کاملی برای دسترسی به آثار و اطلاعات اساتید برجسته و هنرمندان خلاق کشور است. تهیه تصاویر و ثبت اطلاعات و مشخصات دقیق آثار در این گالری، امکان شناسایی و معرفی محصولات هنری و پدیدآورندگان آن‌ها را در هر زمان و مکانی برای علاقه‌مندان فراهم می‌آورد.

 4. نمایش آثار هنری فاخر و غیر قابل فروش در قالب اجاره

  در این گالری بستر تعاملی مناسبی جهت اجاره محصولات هنری فاخر و خاص فراهم شده است. آثار هنری اساتید و هنرمندان تراز اول که امکان فروش و انتقال مالکیت آن به غیر میسر نیست، در قالب اجاره به علاقه‌مندان قابل عرضه می‌باشد.

 5. برگزاری حراج و پیش نمایش اطلاعات آثار در گالری

  این گالری به عنوان بستری برای ارایه‌ی مشخصات آثار منتخب فروش در برنامه‌های حراج است. در زمان برگزاری حراج آثار، پیش نمایشی از مشخصات و قیمت پایه‌ی آن‌ها از طریق این گالری قابل مشاهده خواهد بود.

 6. انجام امور فرهنگی و عام المنفعه

  ایجاد ارتباط و همکاری با چهره‌های ماندگار و فعال در حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی و معرفی و نمایش آثار ایشان در قالب طرح‌های حمایتی و فعالیت‌های فرهنگی و عام المنفعه با هدف تقدیر از تلاش-های ایشان و ترغیب نسل جوان به ادامه راه هنر و فرهنگ کشور از اهداف ویژه‌ی این گالری است.